teisipäev, 21. märts 2017

Esimene nädal


Sellel nädalal käisin linnaga rohkem tutvumas. Külastasin Meditsiiniteaduste valdkonna koolimaja ja haiglat. Jalutasin kesklinnas, pargis ja järve ääres käisin koos oma toanaabri ja läti välistudengiga. Pühapäeval matkasime mägedes. Olen alustanud ka jooksmistreeniguga.

Meditsiiniteaduste valdkonna koolimaja asub minu ühiselamule üsna lähedal. Esimest korda, kui sinna sisse astusin, olid mul silmad pärani, kõik tundus olevat nii uhke. Fuajees seisis Hippocratese kuju ja kõik oli nii avar. Teise korruse hõivas meeletult suur raamatukogu. Koridorides oli rohkelt ruumi, kus said õpilased aega veeta ja üksteisega suhelda.


Peale koolimajaga tutvumist läksin haiglat vaatama. Haigla peamaja asub koolist umbes 4minutilise jalutuskäigu kaugusel. Esimest korda, kui haiglaplaani nägin, siis ehumusin ära. Minu jaoks on haigla meeletult suur ning raske on leida õiget maja, kuid õnneks asub praktika osakond peamajas. 


Jalutasin kesklinnas ringi ning veidikene ka kõrvaltänavatel. Linna sees jookseb jõgi, milles inimesed kanuutavad. 

Pargis õitsesid juba lilled ning oli kuulda linnnulaulu.

Järve äärde läksime bussiga. Minek oli meie jaoks pisikene seiklus, kuna suutsime oma bussipeatusest mööda sõita. Otsustasime, et läheme lõpp peatusesse ning sõidame sealt tagasi. Sõitsime päris pika maa maha ning avastasime, et oleme jõudnud kuhugi teise linna. Järgmist bussi ei pidanud õnneks kaua ootama ning jõudsime sihtkohta üsna normaalsesl ajal. Ilm oli tol päeval tuuline ja vihmane, seega ei veetnud me järve ääres palju aega.

Pühapäeval käisin koos teiste välistudengitega Praděd mäel. Mägi on 1492m kõrge ja üks kõrgemaid mägesid Tšehhis. Sihtkoht asus Olomucist umbes kahe tunni bussisõidu kaugusel. Ülesse minnes oli ilm päikesepaisteline, kuid tagasi tulles muutus tuuliseks ning lund hakkas sadama. Rajal oli palju suusataid ja lumelaudureid igas vanuses. Matkamise tegi raskemaks lumi ning vahepeal võttis päris võhmale. Ülesse minekuks kulus aega umbes 1,5h. Peale seda, kui üles jõudsime, käisime söömas, vaatasime lihtsalt ringi ja rääkisime juttu. Alla minek läks kiiremini. Lõpus jäi meil aega väheks ning pidime jooksma, et bussile jõuda. Matk oli väga tore, meiega ühineseid veel Ostrava välistudengid ning saime ka nendega veidikene tutvust teha. 
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar